fortuna ograniczeń

fortuna, grecka bogini trafu i pecha, przynosi pomyślność nie zważając na to, czy obdarowani przez nią rzeczywiście na szczęście zasługują.

prof. charles ham, nicholas seybert i sean wang z uniwersytetu karoliny północnej (unc) ustalili także, że szefowie z pokaźniejszymi podpisami z większym prawdopodobieństwem doprowadzają firmy do ruiny i mimo kiepskich wyników są często świetnie opłacani.

– to niemożliwe – przecierają oczy ze zdumienia mieszkańcy barcina w gminie kępice, gdy mówimy im, że do ich parafii trafił zboczeniec. – dlaczego proboszcz nam o tym nie powiedział? w cywilizowanych krajach jest obowiązek informowania, że w pobliżu mieszka pedofil!

głośność wyraża się w sonach.

ludzie się muszą.

kiedy dociera do nich dźwięk wydawany przez kruka, z którym łączą je dobre stosunki, odpowiadają przyjaźnie. jeśli jednak usłyszą wroga, ich głos zmienia się na niższy i bardziej szorstki. natomiast słysząc głos nieznanego sobie ptaka, obniżają swoje głosy jeszcze mocniej i czynią je bardziej nieprzyjemnymi, chcąc w ten sposób zmylić zwierzę co do postrzeganych rozmiarów ciała.

dla porównania: motorniczy linii nr 4 zaatakował ludzi w samochodzie, który zablokował mu przejazd. wyskoczył z tramwaju, otworzył drzwi auta i krzyknął: – ty kurwo, ty kutasie! spierdalać stąd!

lawa przynosi najprawdziwszą melodię.

oprócz tego, we wrześniu, pracownicy dostają ołówkowe. około 500 zł na dziecko i tak zwane deputaty węglowe, czyli 8 ton węgla rocznie.

znaki liczbowe egipcjan nie dają żadnego wyobrażenia o odpowiadajacym im konkretnych przedmiotach, na których liczono przed wynalazkiem pisma. dlaczego na przykład liczby 1000 i 100 000 były przedstawiane przez kwiat lotosu i kijankę? czyżby dawniej liczono na kwiatach i żabach? to wydaje się nieprawdopodobne. dlaczego wybrano spiralę i palec ludzki do przedstawiania liczb 100 i 10 000? i dlaczego klęczącemu człowiekowi z rękoma wzniesionymi ku niebu przydano wartość miliona?

chcąc kwiaty w bukiecie długo w stanie świeżości zachować, szczególniej w czasie drogi, wziąść świeży równej grubości ogórek, wydrążyć jądra i włożyć bukiet w otwór tym sposobem zrobiony, przez co korzonki kwiatów będą ciągle wilgocią otoczone. jest to wyśmienity sposób ofiarowania bukietu do ręki na podróż.

przeciętny ludzki mózg waży ok. 1,3 kg. tworzy go blisko 86 mld neuronów.

w skład rady oddziału wojewódzkiego funduszu, wchodzi dziewięciu członków będących ubezpieczonymi zamieszkującymi na obszarze działania podkarpackiego oddziału funduszu, powoływanych przez wojewodę podkarpackiego, w tym po dwóch przedstawicieli sejmiku województwa podkarpackiego i wojewody podkarpackiego, po jednym przedstawicielu konwentu powiatów, rady dialogu społecznego, organizacji pacjentów działających na rzecz praw pacjenta, reprezentatywnych organizacji pracodawców oraz jeden wspólny przedstawiciel szefa wojewódzkiego sztabu wojskowego, właściwego komendanta wojewódzkiego policji i właściwego komendanta wojewódzkiego państwowej straży pożarnej.

dziecięce piski przedzierają się przez alty, basy i falsety sprytniejszych żebraków i wywołują ciarki. one o nic nie proszą, nie zatrzymują się, skupione w jedno ciało, wleką swe kostki przez ulicę, idą w bezkres. i tak codziennie. ciągle ten sam szlak, te same słowa piosenki…

poeta zaś wyraża w dyskursie apofatycznym to, czym nie jest bycie, np. bycie bytu cechują: jedyność, nieprzedstawialność, osobliwość i skrywanie się.

większość ludzi, otwierając paczkę cukierków w obecności osoby znajomej oraz nieznajomej, najpierw poczęstuje znajomego. jednak bonobo postępują odmiennie. w pierwszej kolejności podzielą się z nieznajomym, a znane im zwierzę będzie musiało poczekać.

działa na nas siła ciężkości. i sensu – skierowana przeciwnie.

w afryce mieszka kobra czaranobiała krewna pytonów skalistych.

polska psychologia nie ma i nie może mieć znaczącego wkładu w rozwój nauki. szczególnie, że jedyny polski psycholog, który potrafił myśleć samodzielnie, już nie żyje.

drogi ser. przepraszam za mój angielski. jestem z communistische kantry. chcę się spotkać z oficerem armii usa. on musi mówić po rosyjsku lub polsku.

do powstania dźwięku potrzebne jest ciało sprężyste (np.: struna, błona, sztabka, słup powietrza), które zostaje pobudzone do drgania w różny sposób: uderzeniem, pocieraniem, szarpnięciem, dmuchnięciem.
ciało drgając wysyła fale dźwiękowe, które poprzez przewodnik (gaz, ciecz, ciało stałe) przekazywane są do ucha słuchacza.

tak, zapewne uznacie mnie za perwersyjnego, bowiem gdyby ktoś zaproponował mi przechadzkę po najpiękniejszym ogrodzie w okolicy, takim, który jest dziełem sztuki ludzkiej, lub po ponurych bagnach, ja wybiorę bagna. obywatele, jakże próżni są w moich oczach wszyscy pracujący!

kanał ostróda-elbląg to miejsce, w którym statki pływają po trawie.

to jest cena, którą się płaci za transformację. bo w nowoczesnym, demokratycznym, kapitalistycznym państwie nie ma już szczególnej roli inteligencji. nie ma tej potrzeby. ludzie się definiują przez różne role, zawód, pozycję społeczną, status ekonomiczny, ale nie przez przynależność do inteligencji definiowanej jako klasa z misją moralną i patriotyczną.

patronka europy zapisała w jednej ze swych notatek: sięgnęłam na chybił trafił i wyciągnęłam grubą książkę. nosiła ona tytuł życie św. teresy z avila napisane przez nią samą. zaczęłam czytać, zostałam zaraz pochłonięta lekturą i nie przerwałam, dopóki nie doszłam do końca. gdy zamykałam książkę, powiedziałam do siebie: to jest prawda.

czarna dziura, która znajduje się w centrum naszej galaktyki, w ciągu zaledwie dwóch godzin zwiększyła swoją jasność 75-krotnie. naukowcy sądzą, że sagittarius a* była jeszcze jaśniejsza, nim zaczęli się jej przyglądać. obserwacji dokonał tuan do z keck observatory. to było dziwne. nigdy wcześniej nie widziałem tak jasnej czarnej dziury. może wpada w nią więcej gazu, przez co staje się bardziej jasna niż kiedyś?, zastanawia się uczony.

෴ służby porządkowe sprzątają plac przed rzymskim akweduktem w segowii na którym 400 kastylijskich owiec rafaela montesa powalowanych ekologiczną farbą, (200 si, 200 no) w samo południe kręcąc się między sobą, demonstrowało, że teoria unifikacji ma sens. todo está conectado. demostracją dyrygowali artystka kate daudy i sir konstantin novoselov, laureat nagrody nobla w dziedzinie fizyki.

obraz jest aktem przedstawiającym nagą, rudowłosą kobietę na oszalałym karym koniu stającym dęba. zwierzę odsłania zęby, ma wysunięty język i rozszerzone chrapy, z pyska toczy pianę. kobieta dosiada je na oklep, obejmuje za szyję, ma zamknięte oczy, jej rozwiane włosy splatają się z końską grzywą.

obaj bracia zapamiętali – i umieścili w swoich książkach – rozmowę z ojcem, kiedy kilkuletnia ester, ich starsza siostra, przyszła pisarka spytała: „kim ja będę tato?”. „nikim oczywiście” – odrzekł rabin singer. „lepiej być szczęśliwą, jako mleczna krowa, niż stać się zgubionym duchem, co jest losem wykształconej kobiety” – powtarzała jej matka.

drzewa czerpią z mocy ograniczeń.