przemytnicy tamtych

przemytnicy w syrii podstawiają łódkę morze robi fale i karabinierzy mogą obserwować ciała wyrzucane na plaże. na tym polega polega ład w przyrodzie.

bóg się koci pies truchleje.

w buczy ciała leżą na podwórkach pod chlewikami na chodnikach asfalcie w studzienkach wod-kan czekając na właściwą nazwę tego co tam się stało.

w tym czasie 48-letni polityk z żoną i dziećmi poleciał na malediwy. zatrzymał się w 5-gwiazdkowym hotelu waldorf astoria na prywatnej wyspie ithaafushi. można się do niej dostać tylko na pokładzie jachtu. hotel oferuje pobyt w jednej ze 119 willi z prywatnym basenem, a restauracja serwuje posiłki przygotowywane przez kucharza nagrodzonego gwiazdkami michelin. doba pobytu w tym hotelu kosztuje – w zależności od willi – od 3 000 do nawet 25 000 funtów. przeciętne wynagrodzenie na ukrainie to 300 funtów.

wystrojona victoria beckham w oliwkowych spodniach własnego projektu za 2,5 tysiąca zadaje szyku w paryżu.

muzyka towarzyszy nam na każdym kroku.

widma mössbauera stopów altfe z t=cr lub mn wykazują rozszczepienie kwadrupolowe qs≈0,4 mm/s. to pokazuje, że atom żelaza nie znajduje się w miejscu dwudziestościennym. w celu dalszego zbadania lokalnej symetrii przyłożyliśmy zewnętrzne pole magnetyczne hext≈5t, aby uzyskać parametr asymetrii ν. stosując przybliżenie jednego miejsca, wyniki są następujące: ν=0,7 dla dziesięciokątnego al7(mn0,7fe0,3)2 i ν=0,8 dla dwudziestościanu al6cr0,7fe0,3. oznacza to, że atomy żelaza znajdują się w miejscach o symetrii mniejszej niż symetria osiowa. większość wierzchołków w sieci penrose’a wykazuje taką symetrię.

sposób, w jaki myślimy, to nie sposób, w jaki myślimy, że myślimy. nasze codzienne myślenie wydaje się nieskomplikowane, ale nawet najprostsza myśl jest zadziwiająco złożona.

uuhaplorchis californiensis to przywra, która w stadium larwalnym ma wielką głowę i długi ogonek – wygląda trochę jak plemnik. swoje życie zaczyna w ślimaku, z którego przenosi się do ryby fundulus parvipinnis zamieszkującej pacyfik w pobliżu kalifornii, a na koniec ląduje w układzie pokarmowym wodnego ptaka drapieżnego, zwykle czapli. kłopot z rybą – z punktu widzenia pasożyta – polega na tym, że wiedzie ona skryte życie. przywra wytwarza więc w jej mózgu cysty i nieszczęsna ryba wypływa na powierzchnię wody, rzucając się na wszystkie strony. oczywiście łatwo pada wtedy łupem ptaka. naukowcy ustalili, że zainfekowany przywrami gundulus parvipinnis ma od 10 do 30 razy większą szansę na złowienie niż osobnik wolny od pasożytów. w rezultacie te ostatnie ułatwiają znakomicie życie ptakom morskim, w pewnym sensie dostarczając im pokarm. gdyby teraz nagle wszystkie przywry zniknęły, mogłoby się okazać, że w kryzysie znalazły się ptaki drapieżne – tłumaczy wood.

jeżeli chcesz, tak jak np. rosalina villanueva, połączyć się ze swoim ciałem, które po urodzeniu dziecka gdzie się zapodziało, wybierz się na the füde dinner experience – nagą wegańską kolację z grupą nieznajomych. rozbierasz się, jesz i oddychasz. “po godzinie uważnego ruchu i oddechu kobiety ścisnęły się wokół stołu pokrytego jedwabiem, suszonymi kwiatami i szklankami wody w kształcie tyłka i omawiały swoje okresy“ – opisuję imprezę the new york times. koszt odnalezienia ciała to tylko 88 dolarów. zapisy przez internet.

ziemia pełna jest węży i jaszczurek. ponad 10 tys. gatunków tych gadów – zwanych łuskonośnymi (squamata) – przystosowało się do życia na niemal wszystkich kontynentach. ale, według paleontologa z university of bristol jorge’a herrara-floresa ten niezwykle bogaty zestaw wymagał bardzo długiego czasu, by się w pełni rozwinąć. zamiast szybko przystosowywać się do zastanych warunków, łuskonośne powoli eksperymentowały z nowymi rozwiązaniami, co wielu specjalistom wydaje się sprzeczne z utrwalonym poglądem na temat tempa i sposobów powstawania biologicznej różnorodności.

wiązanie do łóżek, zamykanie w klatce, bicie mopem – to tylko niektóre kary wymierzane dzieciom z niepełnosprawnościami, w domu pomocy społecznej w jordanowie.

gigantyczna bakteria żyjąca w namorzynach może mieć nawet 2 cm długości i widać ją gołym okiem. zdaniem naukowców może być ogniwem łączącym mikroorganizmy i bardziej złożone stworzenia takie jak człowiek.

dzięki owocnej współpracy badaczy z niemiec i nowej zelandii udało się wytresować 11 cielaków do korzystania z ubikacji przy oddawaniu moczu.

co jakiś czas marcelina ziętek pokazuje w sieci zdjęcia z piotrem żyłą.

natalie paquette, fizyczka teoretyczka z university of washington, godzinami rozmyśla jak stworzyć dodatkowy wymiar.

studenci julia i marek są rodzeństwem podróżującym po francji podczas letnich wakacji. pewnego razu nocują na odludziu w wynajętym domku nieopodal plaży. dochodzą do wniosku, że przyjemnie i interesująco byłoby uprawiać ze sobą seks – poszerzyłoby to zakres ich doświadczeń. julia już od pewnego czasu zażywała tabletki antykoncepcyjne, ale marek na wszelki wypadek założył prezerwatywę. przygoda ta sprawiła im przyjemność, ale oboje zdecydowali się już tego nie powtarzać i pamiętać o tej nocy jako o czymś, co ich do siebie jeszcze bardziej zbliżyło. co o tym myślisz?

w miejscowości mokra prawa auto osobowe zderzyło się z ciężarówką. zginęła 33-letnia kobieta, prowadząca samochód osobowy z dziećmi, i 2-letni chłopiec.

pasożyty są organizmami, które nawiązują długotrwałe, intymne i głębokie relacje ze swoimi gospodarzami, a naukowcy oceniają, że do tej licznej grupy należy 40–50% wszystkich gatunków zwierząt. praktycznie każde stworzenie ma co najmniej jednego wyspecjalizowanego pasażera na gapę, który go eksploatuje.

ojciec pokrzywdzonych pracował w kościele jako organista, stąd rodzina znała się bliżej z księżmi pracującymi w parafii. ksiądz wikary arkadiusz h. często bywał w domu chłopców, był traktowany jako przyjaciel domu. duchowny najpierw miał zainteresować się jakubem, a kiedy ten wyjechał do szkoły w innym mieście, ksiądz miał molestować bartłomieja.

wśród pończoszników samiec udający samice ma u samic większe fory.

trudno o bardziej niezwykły proces niż przemiana kijanki w żabę.

w mitologii aszaninków pnącze ayahuasca wykiełkowało w miejscu, gdzie pochowana została ich mądra przodkini nanata, i roślina przejęła jej mądrość. ptak japo pokazał jak można, łącząc pędy ayahuasca z liśćmi rośliny zwanej chacruna uwarzyć święty napój kamarãpi. wtedy wypili go i przekazali go dalej swoim ludziom, dając im w ten sposób oświecenie i mądrość.

duch porzuca zużyte ciało by nowe przyoblec jak człowiek co odzież znoszoną na świeżą zamienia.

bycie bucem nie jest warunkiem przyjęcia na studia medyczne.

pani paderewska, żona wirtuoza, złożyła na jasnej górze wieniec z szarfą, na której znalazły się słowa maryi – helena.

gedankenexperiment, niemieckie słowo określające eksperyment myślowy, stało się słynne dzięki odbywanym przez alberta einsteina wyprawom w głąb wyobraźni, które zaowocowały największymi przełomami w fizyce.

kiedy heidegger w 1930 roku, po wykładzie w bremie, chciał powiedzieć coś o kwestii intersubiektywności kazał przywieźć książkę zhuangzi i przeczytał rozdział o przyjaciołach ryb.

ze wszystkich dziwnych stworzeń wydobytych z łupków z burgess — skrytki z niezwykłymi skamieniałościami kambryjskich osadzonych w kanadyjskich górach skalistych — żadna nie była tak porażająca jak opabinia.

kanibalizm jest powszechny wśród milionów współczesnych gatunków stawonogów. modliszka zjada partnera po kopulacji, termity wysysają krew z rannych rówieśników, a komary podjadają larwy. ale jak daleko wstecz sięga ten makabryczny sposób spożywania posiłków w historii życia żywiącego się życiem?

w nowym jorku poprosili mnie, żebym opowiedział o obozie młodzieży w liceum mówię mówię aż jeden pyta – a jakie tam w auschwitz miał pan zabawki?

titleist 681-t, zestaw kijów golfowych tigera woodsa, którymi wygrał cztery kolejne duże turnieje, został sprzedane na aukcji za prawie 5,16 miliona dolarów. cena wywoławcza wynosiła 25 tys. usd.

większą część czasu raflezja spędza jako niewidoczny kłębek komórek ukrytych pod korą zdrewniałych winorośli z rodzaju tetrastigma, zanim wyłoni się pod postacią niewyróżniających się niczym pąków wielkości piłki golfowej. to z nich wyrośnie ogromny kwiat o barwie, konsystencji i przede wszystkim zapachu gnijącego mięsa, osiągający wagę 10 kg i prawie metr średnicy.

kilka minut mycia podłóg z wykorzystaniem zapachowych detergentów może wygenerować tyle samo szkodliwych aerozoli co ruch samochodowy na miejskiej ulicy.

nie stoimy ze światem twarzą w twarz.

w alfabecie islandzkim nie znajdziemy liter c, q, w i z.

czasownik skeptomai w znaczeniu patrzę / badam występuje już u homera.

świat pochodzi stamtąd. na świecie jest 8 miliardów tamtych.