uszy żydówką

uszy nie mają powiek dlatego łatwiej je zranić.

idealna długość rzęs odpowiada jednej trzeciej szerokości oka – twierdzi zespół dr. davida hu z georgia institute of technology. wtedy tworzą one ochronną strefę nieruchomego powietrza. jeśli są dłuższe, ułatwiają dopływ powietrza nad gałkę oczną, wysuszając ją i narażając na kontakt z zanieczyszczeniami.

teraz okazuje się, że sytuacja jest jeszcze bardziej skomplikowana. odkryliśmy naprawdę ogólny mechanizm, który powoduje, że struktura czasoprzestrzeni odczuwanej przez cząstkę musi się zmieniać nie tylko w zależności od jej rodzaju, ale nawet od jej energii – mówi prof. lewandowski.

wróciwszy do laboratorium naukowcy pociągnęli palcami za ogony jaszczurek, nakłaniając je do autotomii. sfilmowali powstały proces z prędkością 3000 klatek na sekundę. następnie umieścili wijące się ogony pod mikroskopem elektronowym.

badanie work and well-being in science wykazało, że 75 proc. respondentów dostrzega piękno w zjawiskach, które bada, a dla 62 proc. było to wręcz motywacją do podjęcia kariery naukowej. połowa ankietowanych stwierdziła, że piękno pomaga im wytrwać, gdy doświadczają trudności lub porażek, a 57 proc. dzięki niemu lepiej rozumie naukę.

grawitacja zmusza kał żeby spadł na ziemię.

plemnik to ruchliwa gameta męska zawierająca materiał genetyczny pochodzący od ojca; zbudowany jest z główki wstawki i witki plemniki dojrzewają w najądrzach przez 74 dni a potem umierają (jeśli nie zostały uwolnione podczas stosunku płciowego) a na ich miejsce powstają nowe; ich liczba jest ogromna – szacuje się że w ciągu sekundy powstaje kilka tysięcy plemników w czasie wytrysku w spermie znajduje się ok 500 milionów plemników z których tylko jeden może zapłodnić komórkę jajową.

umrzemy, a to czyni nas szczęśliwymi. większość ludzi nigdy nie umrze, ponieważ nigdy się nie urodzą. potencjalni ludzie, którzy mogliby tu być na moim miejscu, ale w rzeczywistości nigdy nie ujrzą światła dziennego, przewyższają liczebnie ziarna piasku arabii. z pewnością te nienarodzone duchy obejmują większych poetów niż keats, naukowców większych niż newton. wiemy o tym, ponieważ zestaw możliwych ludzi dozwolonych przez nasze dna tak znacznie przewyższa zestaw rzeczywistych ludzi.

mimo, że na pierwszy rzut oka występowanie fałszywych wspomnień może wydawać się zjawiskiem negatywnym, niewykluczone, że właśnie ten aspekt funkcjonowania umysłu czyni nas tym, kim jesteśmy. w świecie ludzi o pamięci doskonałej nie byłoby miejsca na subiektywne doświadczenia, czy indywidualną interpretację rzeczywistości, a więc wszystko to, co sprawia, że jesteśmy ludźmi.

tę samą tematykę poruszała napisana przez szymanowskiego powieść efebos, którą artysta dedykował 15-letniemu borisowi kochno. u niego właśnie badaczka twórczości szymanowskiego, teresa chylińska, odnalazła jedyny zachowany rozdział tej powieści.

okazało się, że pod wpływem dotyku badane osoby oceniały sprzedawcę jako bardziej przyjaznego, szczerego, sympatycznego, uczciwego i życzliwego. mało tego, dotknięte osoby częściej uważały, że negocjacje z tym sprzedawcą wiązałyby się z minimalnym ryzykiem oraz że jest to osoba, którą mogliby przedstawić w kręgu swoich znajomych.

toczy się wojna między prostotą a złożonością, a my żyjemy na jej skraju – powiedział dr seoane. dodał, że wszechświat ma tendencję do coraz większej losowości.

ewolucja zmierza w kierunku symetrii, ponieważ instrukcje tworzenia symetrii są łatwiejsze do osadzenia w kodzie genetycznym. symetria jest być może najbardziej podstawowym zastosowaniem powiedzenia pracuj mądrzej, a nie ciężej.

archeologowie od dawna zastanawiają się, skąd ta dobra reputacja pawianów płaszczowych w kulturze starożytnego egiptu.

pawiany mieszkają w ośrodku badawczym na południu francji, pod ulubioną przez cézanne’a montagne sainte-victoire.

pawica krystyna zamieszkała w pobliżu biura miejskie przedsiębiorstwo wodociągów i kanalizacji przy ul. zaruskiego 4 w warszawie.

kasia cichopek w wiosennym płaszczu do końca dnia kupisz go taniej.

masowe wywózki na pustynie mezopotamii i syrii, tworzenie wielkich obozów koncentracyjnych, marsze śmierci, zrzucanie ludzi do przepaści, zatapianie barek z kobietami i dziećmi na morzu czarnym, palenie i zakopywanie ludzi żywcem, ukrzyżowania, wstrzykiwanie ormiańskim dzieciom śmiertelnych dawek morfiny – to wstrząsający obraz eksterminacji narodu ormiańskiego. na 30 lat przed zagładą europejskich żydów w tureckim obozie koncentracyjnym deir-eszor zginęło 400 tys. ormian. więźniowie umierali z głodu, chorób i pragnienia. kanibalizm był jedynym sposobem na przeżycie.

etyka nie jest mocną stroną firm z sektora żywności – uważa profesor stanisław kowalczyk – główny inspektor jakości handlowej artykułów rolno spożywczych.

aby list zrobił odpowiednie wrażenie na adresatce, zacząć należy od papieru, który musi być piękny. pismo: staranne i równe. najlepiej więc swe wyznania skreślić na brudno, a potem starannie przepisać.

mogę potwierdzić doniesienia agencji afp, że na każdego zlikwidowanego bojownika palestyńskiej organizacji terrorystycznej hamas przypada średnio dwóch zabitych cywilów ze strefy gazy; biorąc pod uwagę specyfikę walk w gęsto zabudowanym terenie, jest to bilans bardzo korzystny, wręcz unikatowy w skali świata – oświadczył rzecznik izraelskiej armii jonathan conricus.

rozbudowa budynku lubogoszcz na potrzeby utworzenia domu solanki w ramach projektu różne oblicza wody – rabczańska solanka i jarabiński przełom jako elementy dziedzictwa przyrodniczego polsko-słowackiego pogranicza.

meher baba nie jadł i nie pił przez dziewięć miesięcy często uderzając głową w kamień który nosił przy sobie aby móc utrzymać kontakt ze światem zewnętrznym.

dlaczego jezus wyrzucił sprzedających i kupujących, a tym, którzy wystawiali na sprzedaż gołębie, kazał je usunąć? chciał, żeby świątynia była pusta! – do tego właśnie zmierzały jego słowa.

u podnóża wału malanowskiego, w pobliżu miejscowości żdżenice, przepływa rzeka kiełbaska – lewobrzeżny dopływ warty cieszący oko swoją naturalną linią brzegową.

dwa młode samce kondora kalifornijskiego przyszły na świat bez udziału samca. odkrycie to sugeruje, że te największe w ameryce północnej ptaki lądowe mogą czasami rozmnażać się dzięki dzieworództwu.

uczestniczka rolnika związała się z kobietą.

kurczab to postać tajemnicza, choć o jego orientacji seksualnej mówiło się od lat w środowisku wspinaczy. „najpierw miał jakieś dziewczyny, w tym była wanda rutkiewicz, a później chłopców. ostatnim był bardzo młody piłkarz nożny z ursusa” — zdradza znany himalaista.

rytuały religijne aktywują ośrodek nagrody w mózgu, tak samo jak miłość, seks, hazard, alkohol, narkotyki, słodycze czy przyjemna muzyka – naukowcy dowiedli tego, badając mormonów.

w ten sposób powstały w chinach m.in. miasto parma, aby sprzedawać wyrób pod nazwą oryginalna szynka parmeńska i miasto cremona produkujące podróbki słynnych skrzypiec.

pod wpływem tej pracy harry harlow, psycholog z university of wisconsin-madison, przeprowadził klasyczne już dziś eksperymenty na rezusach. małpki odbierał ich rodzicielkom i wychowywał w pokoju, w którym znajdowały się dwa sztuczne odpowiedniki matek: jedna z drutu, druga szmaciana. w pierwszym eksperymencie matka frotté dawała mleko, a druciana nie. w kolejnym – na odwrót. potem sprawdzono, do której chętniej przytulają się rezuski. tak wyszło na jaw, że zawsze wybierały szmacianą matkę, nawet jeśli pożywienie dostawały od tej drucianej.

෴ sao paulo museum of art. sheroanawe hakihiiwe, artysta z plemienia yanomami opowiada o pracach pokazanych na wystawie zatytułowanej “wszystko to my“. wystawa przedstawia świat złożony z suchych drzew, rytualnych tarcz, skrzydeł ważek i owoców spadających z nieba, w jasnych kolorach i minimalistycznych liniach. 52-letni hakihiiwe zainteresował się rysowaniem, obserwując, jak jego matka maluje swoją twarz.

służba bezpieczeństwa ukrainy poinformowała o zatrzymaniu na przejściu granicznym mościskach kierownika pociągu relacji zaporoże-przemyśl, który przemycał mężczyzn uciekający przed poborem do wojska. jak głosi komunikat sbu, w obudowie wentylacji przedziału kierownika pociągu znajdował się schowek, w którym mógł zmieścić się człowiek. w nim uciekający z kraju ukrywali się podczas kontroli granicznej. cena za przemycenie w ten sposób przez granicę sięgała około 2,5 tys. dolarów.

niespójność lepsza jest od porządku który zniekształca.

po zbadaniu dna zawartego w kosmyku włosów, które w 1994 r sotheby’s za 7300 $ sprzedała jako fragment beethovena, okazało się, że kompozytor była aszkenazyjską żydówką.