uszy żydówką

uszy nie mają powiek dlatego łatwiej je zranić.

idealna długość rzęs odpowiada jednej trzeciej szerokości oka – twierdzi zespół dr. davida hu z georgia institute of technology. wtedy tworzą one ochronną strefę nieruchomego powietrza. jeśli są dłuższe, ułatwiają dopływ powietrza nad gałkę oczną, wysuszając ją i narażając na kontakt z zanieczyszczeniami.

teraz okazuje się, że sytuacja jest jeszcze bardziej skomplikowana. odkryliśmy naprawdę ogólny mechanizm, który powoduje, że struktura czasoprzestrzeni odczuwanej przez cząstkę musi się zmieniać nie tylko w zależności od jej rodzaju, ale nawet od jej energii – mówi prof. lewandowski.

wróciwszy do laboratorium naukowcy pociągnęli palcami za ogony jaszczurek, nakłaniając je do autotomii. sfilmowali powstały proces z prędkością 3000 klatek na sekundę. następnie umieścili wijące się ogony pod mikroskopem elektronowym.

badanie work and well-being in science wykazało, że 75 proc. respondentów dostrzega piękno w zjawiskach, które bada, a dla 62 proc. było to wręcz motywacją do podjęcia kariery naukowej. połowa ankietowanych stwierdziła, że piękno pomaga im wytrwać, gdy doświadczają trudności lub porażek, a 57 proc. dzięki niemu lepiej rozumie naukę.

grawitacja zmusza kał żeby spadł na ziemię.

plemnik to ruchliwa gameta męska zawierająca materiał genetyczny pochodzący od ojca; zbudowany jest z główki wstawki i witki plemniki dojrzewają w najądrzach przez 74 dni a potem umierają (jeśli nie zostały uwolnione podczas stosunku płciowego) a na ich miejsce powstają nowe; ich liczba jest ogromna – szacuje się że w ciągu sekundy powstaje kilka tysięcy plemników w czasie wytrysku w spermie znajduje się ok 500 milionów plemników z których tylko jeden może zapłodnić komórkę jajową.

umrzemy, a to czyni nas szczęśliwymi. większość ludzi nigdy nie umrze, ponieważ nigdy się nie urodzą. potencjalni ludzie, którzy mogliby tu być na moim miejscu, ale w rzeczywistości nigdy nie ujrzą światła dziennego, przewyższają liczebnie ziarna piasku arabii. z pewnością te nienarodzone duchy obejmują większych poetów niż keats, naukowców większych niż newton. wiemy o tym, ponieważ zestaw możliwych ludzi dozwolonych przez nasze dna tak znacznie przewyższa zestaw rzeczywistych ludzi.

starszy prawnik żaneta lewandowska z łodzi włada językiem angielskim.

mimo, że na pierwszy rzut oka występowanie fałszywych wspomnień może wydawać się zjawiskiem negatywnym, niewykluczone, że właśnie ten aspekt funkcjonowania umysłu czyni nas tym, kim jesteśmy. w świecie ludzi o pamięci doskonałej nie byłoby miejsca na subiektywne doświadczenia, czy indywidualną interpretację rzeczywistości, a więc wszystko to, co sprawia, że jesteśmy ludźmi.

tę samą tematykę poruszała napisana przez szymanowskiego powieść efebos, którą artysta dedykował 15-letniemu borisowi kochno. u niego właśnie badaczka twórczości szymanowskiego, teresa chylińska, odnalazła jedyny zachowany rozdział tej powieści.

okazało się, że pod wpływem dotyku badane osoby oceniały sprzedawcę jako bardziej przyjaznego, szczerego, sympatycznego, uczciwego i życzliwego. mało tego, dotknięte osoby częściej uważały, że negocjacje z tym sprzedawcą wiązałyby się z minimalnym ryzykiem oraz że jest to osoba, którą mogliby przedstawić w kręgu swoich znajomych.

toczy się wojna między prostotą a złożonością, a my żyjemy na jej skraju – powiedział dr seoane. dodał, że wszechświat ma tendencję do coraz większej losowości.

ewolucja zmierza w kierunku symetrii, ponieważ instrukcje tworzenia symetrii są łatwiejsze do osadzenia w kodzie genetycznym. symetria jest być może najbardziej podstawowym zastosowaniem powiedzenia pracuj mądrzej, a nie ciężej.

archeologowie od dawna zastanawiają się, skąd ta dobra reputacja pawianów płaszczowych w kulturze starożytnego egiptu.

pawiany mieszkają w ośrodku badawczym na południu francji, pod ulubioną przez cézanne’a montagne sainte-victoire.

pawica krystyna zamieszkała w pobliżu biura miejskiego przedsiębiorstwo wodociągów i kanalizacji przy ul. zaruskiego 4 w warszawie.

kasia cichopek w wiosennym płaszczu do końca dnia kupisz go taniej.

masowe wywózki na pustynie mezopotamii i syrii, tworzenie wielkich obozów koncentracyjnych, marsze śmierci, zrzucanie ludzi do przepaści, zatapianie barek z kobietami i dziećmi na morzu czarnym, palenie i zakopywanie ludzi żywcem, ukrzyżowania, wstrzykiwanie ormiańskim dzieciom śmiertelnych dawek morfiny – to wstrząsający obraz eksterminacji narodu ormiańskiego. na 30 lat przed zagładą europejskich żydów w tureckim obozie koncentracyjnym deir-eszor zginęło 400 tys. ormian. więźniowie umierali z głodu, chorób i pragnienia. kanibalizm był jedynym sposobem na przeżycie.

etyka nie jest mocną stroną firm z sektora żywności – uważa profesor stanisław kowalczyk – główny inspektor jakości handlowej artykułów rolno spożywczych.

aby list zrobił odpowiednie wrażenie na adresatce, zacząć należy od papieru, który musi być piękny. pismo: staranne i równe. najlepiej więc swe wyznania skreślić na brudno, a potem starannie przepisać.

mogę potwierdzić doniesienia agencji afp, że na każdego zlikwidowanego bojownika palestyńskiej organizacji terrorystycznej hamas przypada średnio dwóch zabitych cywilów ze strefy gazy; biorąc pod uwagę specyfikę walk w gęsto zabudowanym terenie, jest to bilans bardzo korzystny, wręcz unikatowy w skali świata – oświadczył rzecznik izraelskiej armii jonathan conricus.

rozbudowa budynku lubogoszcz na potrzeby utworzenia domu solanki w ramach projektu różne oblicza wody – rabczańska solanka i jarabiński przełom jako elementy dziedzictwa przyrodniczego polsko-słowackiego pogranicza.

meher baba nie jadł i nie pił przez dziewięć miesięcy często uderzając głową w kamień który nosił przy sobie aby móc utrzymać kontakt ze światem zewnętrznym.

dlaczego jezus wyrzucił sprzedających i kupujących, a tym, którzy wystawiali na sprzedaż gołębie, kazał je usunąć? chciał, żeby świątynia była pusta! – do tego właśnie zmierzały jego słowa.

u podnóża wału malanowskiego, w pobliżu miejscowości żdżenice, przepływa rzeka kiełbaska – lewobrzeżny dopływ warty cieszący oko swoją naturalną linią brzegową.

dwa młode samce kondora kalifornijskiego przyszły na świat bez udziału samca. odkrycie to sugeruje, że te największe w ameryce północnej ptaki lądowe mogą czasami rozmnażać się dzięki dzieworództwu.

uczestniczka rolnika związała się z kobietą.

kurczab to postać tajemnicza, choć o jego orientacji seksualnej mówiło się od lat w środowisku wspinaczy. „najpierw miał jakieś dziewczyny, w tym była wanda rutkiewicz, a później chłopców. ostatnim był bardzo młody piłkarz nożny z ursusa” — zdradza znany himalaista.

rytuały religijne aktywują ośrodek nagrody w mózgu, tak samo jak miłość, seks, hazard, alkohol, narkotyki, słodycze czy przyjemna muzyka – naukowcy dowiedli tego, badając mormonów.

w ten sposób powstały w chinach m.in. miasto parma, aby sprzedawać wyrób pod nazwą oryginalna szynka parmeńska i miasto cremona produkujące podróbki słynnych skrzypiec.

pod wpływem tej pracy harry harlow, psycholog z university of wisconsin-madison, przeprowadził klasyczne już dziś eksperymenty na rezusach. małpki odbierał ich rodzicielkom i wychowywał w pokoju, w którym znajdowały się dwa sztuczne odpowiedniki matek: jedna z drutu, druga szmaciana. w pierwszym eksperymencie matka frotté dawała mleko, a druciana nie. w kolejnym – na odwrót. potem sprawdzono, do której chętniej przytulają się rezuski. tak wyszło na jaw, że zawsze wybierały szmacianą matkę, nawet jeśli pożywienie dostawały od tej drucianej.

෴ sao paulo museum of art. sheroanawe hakihiiwe, artysta z plemienia yanomami opowiada o pracach pokazanych na wystawie zatytułowanej “wszystko to my“. wystawa przedstawia świat złożony z suchych drzew, rytualnych tarcz, skrzydeł ważek i owoców spadających z nieba, w jasnych kolorach i minimalistycznych liniach. 52-letni hakihiiwe zainteresował się rysowaniem, obserwując, jak jego matka maluje swoją twarz.

służba bezpieczeństwa ukrainy poinformowała o zatrzymaniu na przejściu granicznym mościskach kierownika pociągu relacji zaporoże-przemyśl, który przemycał mężczyzn uciekający przed poborem do wojska. jak głosi komunikat sbu, w obudowie wentylacji przedziału kierownika pociągu znajdował się schowek, w którym mógł zmieścić się człowiek. w nim uciekający z kraju ukrywali się podczas kontroli granicznej. cena za przemycenie w ten sposób przez granicę sięgała około 2,5 tys. dolarów.

niespójność lepsza jest od porządku który zniekształca.

po zbadaniu dna zawartego w kosmyku włosów, które w 1994 r sotheby’s za 7300 $ sprzedała jako fragment beethovena, okazało się, że kompozytor była aszkenazyjską żydówką.