oskarżony pod dywan

oskarżony we wrześniu 2006 roku zaprzestał działań wobec pokrzywdzonego. nastąpiło to wtedy, gdy pokrzywdzony zaczął uczęszczać do vi klasy i nosić innego rodzaju spodnie, na pasek, co uniemożliwiło piotrowi d. wkładanie ręki do jego spodni.

gdy się czyta osobiste notatki jańskiego, odnosi się wrażenie, że nic, co ludzkie, nie było mu oszczędzone, że z nizin moralnych wzniósł się do mistycznych wzgórz. zmarł na suchoty.

16 kwietnia 1955 roku sopranistka camilla williams została pierwszą czarnoskórą śpiewaczką, która wystąpiła w wiedeńskiej operze państwowej, kłaniając się jako cio-cio-san w „madame butterfly” pucciniego.

mieszkańcy augustowa mają kilka swoich teorii dotyczących beaty, jednej z siedmiu kelnerek z albatrosa. jedni sugerują, że beata mieszkała nad nettą. drudzy jednak uważają, że nastolatka pochodziła z suwałk. miała być córką znanego dygnitarza partyjnego i wraz z koleżankami przyjeżdżać do albatrosa na dancingi. ale są też i tacy, którzy utrzymują, że słynna beata jest białostoczanką i pół wieku temu spędzała nad neckiem wakacje.

ze względu na to, że nasza siła zależy od zbiorowych fikcji, nie potrafimy odróżnić fikcji od rzeczywistości.

wyciąga telefon i pokazuje profil lil miqueli. ładna dziewczyna z krótką grzywką, uroczymi piegami, o latynoskim pochodzeniu. mieszka w los angeles, interesuje się modą i muzyką i ma już 1,6 mln obserwujących. tyle że nie istnieje. to robot, czy raczej postać wirtualna. jest już sporo takich wirtualnych influencerów. mają nawet całą agencję, która znajduje im komercyjnych partnerów. nie marudzą, nie są chytrzy, można ich idealnie dopasować do marki i jej klientów.

penisy butlonosów zwyczajnych tursiops truncatus mechanicznie pompowano i utrwalano w formalinie. odmrożone waginy barwiono jodyną. najpierw narządy płciowe samców i samic badano za pomocą tomografu oddzielnie. później penisy wypełniano w pochwie i skanowano łącznie. obrazy zrekonstruowano w płaszczyźnie poprzecznej i strzałkowej. stworzono też silikonowe modele wnętrza pochwy. w ten sposób kanadyjczycy chcieli sprawdzić, jak jej kształt koewoluował z kształtem penisa.

w porąbce uszewskiej działa ludowy klub sportowy victoria porąbka uszewska grający w brzeskiej a klasie co roku na stadionie victorii odbywa się 2-dniowy festyn sportowy w którym oglądać można występy młodzieżowych zespołów folklorystycznych z okolicznych miejscowości cała impreza kończy się zabawą taneczną a w finale koncertem zespołu aktualnie znajdującego się na szczytach list przebojów np sami a także baciary które zgromadziły ponad 5000 ludzi.

aleksander łuria w latach 20. zeszłego wieku przeprowadził i opisał wywiady z chłopami na rosyjskiej prowincji. co wspólnego mają wrony z rybami? – pytał ich łuria. – absolutnie nic – odpowiadali chłopi – wrony latają, a ryby pływają. – czy jedno i drugie nie jest zwierzęciem? – podpowiadał psycholog. – ryba to ryba, a wrona to wrona – odpowiadali chłopi.

244. tam, gdzie wiele głów wyrastało bez szyj, a ręce błąkały się nago, pozbawione ramion, a oczy wędrowały samotnie bez czoła.

෴ barcelona. dwaj mężczyźni rozmawiają przed obrazem marka rothko „bez tytułu” (1969) podczas prezentacji wystawy „ścieżki abstrakcji. 1975-1978. dialogi w hiszpańskim muzeum sztuki abstrakcyjnej w cuenca.

jeszcze przed montaign’em moraliści podkreślali, że niemowlę jest już dostatecznie stare, by umrzeć.

tu się człowiek przyzwyczaił, że wszyscy są nago. jak lekarz, normalna sprawa. tylko jak widziałem piękne jak wenus 16-letnie dziewczyny i mężczyzn, takich apollinów, to serce mi biło jak zygmunta dzwon – nie umie ukryć wzruszenia. – odkładaliśmy ich pod drzewa, żeby dłużej leżeli, a pozostałych ciągnęliśmy do palenia w dołach koło krematorium numer 5. najszybciej paliły się ręce, nogi i głowa – mówi. przeciągali ciała do dołów. każdy z nich miał po bokach 80-centymetrowe rowy. to w nich gromadził się ludzki tłuszcz. jak zebrało się trzy czwarte dołku, to garnkami i miskami wybieraliśmy go i oblewali nieboszczyków, żeby się mocniej palili.

i tak sobie człowiek żył aż nastało robactwo – wielkie liczby czegoś bardzo małego.

gronkowce żyją powszechnie na naszej skórze. szczególnie na śluzówce wnętrza nosa. jednak pod wpływem zabiegów chirurgicznych, osłabienia pacjenta mogą podnieść głowę i spowodować zakażenia.

słowo o stalinie – jak sam broniewski wyznawał – napisane zostało w trakcie trzydniowego ciągu alkoholowego, ale sam poeta uważał ten wiersz, w którym krwawy dyktator opisywany jest jako motorniczy dziejów, za literacko bardzo udany.

tym razem mamy do czynienia z dziadkiem, który prawdopodobnie molestował swoją wnuczkę w gminie miłakowo.

podczas tej krótkiej wizyty pragnę uścisnąć dłoń wszystkich meksykanów i dotrzeć do wszystkich krajów i narodów latynoamerykańskich, reprezentowanych tu godnie przez wielu biskupów – powiedział benedykt xvi.

welwiczja przedziwna pokarm nosorożców czarnych wypuszcza tylko dwa liście które mogą rosnąć nieustannie ponad 3 tysiące lat.

o ile klasyczna filozofia (oraz klasyczna sztuka) dążyła do spełnienia idei absolutnej bliskości pierwowzoru i przedstawienia, o tyle merleau-ponty’emu chodzi o pokazanie, że przedstawienie jest tworzeniem różnicy, dystansu, sposobem zabudowania i eksponowania przestrzeni pomiędzy.

orki współpracują ze sobą, by wytworzyć fale, za pomocą których zmyją ofiarę do wody. w ten sposób walenie polują na foki weddella (leptonychotes weddellii).

kał wykorzystuje grawitację żeby spaść na ziemię.

albert einstein zapytany przez dziennikarzy o dokładną prędkość dźwięku odparł: nie przechowuję w moim umyśle takich informacji, bo łatwo je odnaleźć w książkach.

idąc tropem lévinasowskiej odpowiedzi na myśl derridy, twierdzę, iż krytyczna rewizja sceptycyzmu w dekonstrukcji pozwala odeprzeć obydwa zarzuty habermasa.

wśród biologów krąży żart: kokos to ssak, bo ma mleko i włosy.

straszną jest rzeczą wpaść w ręce boga żywego.

wszystkie kursy realizowane są pojazdami niskopodłogowymi.

romeo – najbardziej samotna żaba świata – będzie mieć swoją julię. do dziś wiadomo było o istnieniu tylko jednego osobnika z gatunku telmatobius yuracare – romeo, który przebywał w muzeum historii naturalnej alcide’a d’orbigny’ego w cochabambie. od 2008 r. na wolności nie spotkano ani jednego płaza. naukowcy, którzy obawiali się, że t. yuracare wyginęły, spędzili aż 10 lat na przeczesywaniu lasu chmurnego boliwii. w końcu natknęli się na minipopulację złożoną z 5 osobników.

gdyby bukmacherzy przyjmowali zakłady na temat powodów naszej śmierci, to kursy byłyby następujące. choroba serca – 6:1. nowotwór – 7:1. choroba układu oddechowego – 27:1. wypadek samochodowy – 109:1. nieszczęśliwy wypadek – 119:1. wypadek na ulicy w roli pieszego – 561:1. utonięcie – 1086:1. ogień, pożar, dym – 1506:1. zakrztuszenie się jedzeniem – 3138:1. wypadek na rowerze – 4050:1. ugryzienie przez robala – 54.093:1. porażenie piorunem – 114.195:1. wypadek kolejowy – 178.741:1. katastrofa lotnicza – 205.552:1.

jeżeli wybieralibyśmy motylego króla kamuflażu, zostałby nim kalima. w locie kalima jest piękny i bardzo dobrze widoczny – niebieski z pomarańczowymi plamami. kusi w ten sposób partnera lub partnerkę. kiedy jednak usiądzie, do złudzenia przypomina suchy liść. ma nawet ogonek liściowy i żyłki jak na prawdziwej roślinie! nie dojrzy go żaden drapieżnik.

austria to mistrz świata w zmiataniu pod dywan.