niesporczaki szczepionek

niesporczaki to najbardziej odporne organizmy na naszej planecie. żyją do 60 lat, mogą przez 30 lat obywać bez wody i pożywienia, są zdolne przetrwać wzrost temperatury do niemal 150 stopni celsjusza i przeżyć zamrażanie niemal do zera absolutnego. naukowcy, analizując kosmiczne katastrofy, które potencjalnie mogłyby zakończyć życie na ziemi, wzięli pod uwagę trzy rodzaje takich zdarzeń: uderzenie wielkiej asteroidy, wybuch supernowej oraz rozbłysk gamma. do wyginięcia niesporczaków konieczne byłoby odparowanie ziemskich oceanów.

wiecznie zakochany romantyk z olśniewającym uśmiechem. zakochiwał się czasem nawet bez powodu. nawet wielka marlena dietrich, która go poznała osobiście, fascynowała się nim, chciała, by nakręcili razem film. pisała po latach w notesiku pod hasłem tzybulski: kochałam go?

niejaka panna serda uwodzi narybek filmowy na sposób lesbijski. führer jednak nie ma doprawdy ochoty, aby zajmować się tą sprawą. jest zdania, że miłości lesbijskiej nie można w ogóle porównywać z homoseksualizmem.

33-letniej safii ahmed dżimale zawiązano oczy i zakopano w ziemi aż po szyję. następnie grupa zamaskowanych mężczyzn zaczęła obrzucać głowę kobiety kamieniami. do egzekucji, na której zgromadziły się setki mieszkańców, doszło wczoraj. sędzia powołanego przez islamistów sądu oświadczył, że kobieta wyszła za mąż za czterech mężczyzn i przyznała się do winy – podała afp. z kolei reuters pisze, że kobieta przyznała się, iż ma trzech mężów.

nawet gdyby tak było, to, co zrobił ignacy karpowicz jest szczytem machystowskiego seksizmu uzbrojonego dodatkowo w ejdżizm, a zastosowanie heteroseksualnej matrycy dodatkowo wali po oczach. niestary mężczyzna w roli maskotki seksualnej – to nie ośmiesza, nie wyklucza, nie pozbawia machismo nawet, zwłaszcza, gdy sam się przedstawia w takiej roli.

federacja komunistycznej partii włoch w pordenone uchwaliła wydalenie z partii doktora piera paolo pasoliniego z cesarei jako człowieka moralnie bezwartościowego. uważamy fakty, które spowodowały dyscyplinarne usunięcie dr. pasoliniego z naszych szeregów za pouczający przykład zgubnych wpływów pewnych ideologicznych i filozoficznych prądów, reprezentowanych m.in. przez gide’a, sartre’a oraz innych poetów i intelektualistów, którzy, pozując na postępowych, w rzeczywistości reprezentują najbardziej szkodliwe aspekty burżuazyjnej dekadencji.

mickiewicz wyjechał do paryża, gdzie zmarł w konstantynopolu.

jest to dobrze znane zjawisko fizyki kwantowej polegające na tym, że elektrony nie szanują barier fizycznych.

sondażownie nie pokazują nastrojów i nie mówią, na kogo ludzie chcą głosować? nie, sondaże mają teraz kształtować opinię publiczną, a nie ją badać. są potrzebne do wytwarzania społecznego dowodu słuszności, czyli do przekonywania ludzi, że mają rację, wybierając tę partię. wyborcy nie chcą być odrzuceni, dlatego ostrożnie głosują na małe ugrupowania i przez sondaże zbierają informacje, które pozwolą oddać im bezpieczny głos.

w związku z tym równanie intymności argyle’a przyjmuje postać: poziom intymności = ilość uśmiechów + długość spojrzeń wzajemnych + dystans fizyczny + intymność tematu.

nić pajęcza straci prawdopodobnie miano najmocniejszego naturalnego materiału. naukowcy z university of portsmouth odkryli, że zęby skałoczepów mogą być bardziej wytrzymałe od nici pajęczej i mają strukturę, którą można skopiować i na jej podstawie budować wytrzymałe samochody, łodzie czy samoloty.

słonie są zabijane dla kłów.

heidegger określał poetę słowem dichter. czyli – odwołując się do sensów czasownika dichten – wskazywał na tego, który zagęszcza i jednocześnie uszczelnia; tego, który pomaga wydobywać człowieka z osamotnienia i izolacji, bo potrafi zapełnić przepastne, puste przestrzenie między nim i światem, ukazać jedność człowieka i świata.

biżuteria jennifer aniston na oscarach była warta dokładnie 10,7 mln dolarów! pod włosami aktorki ukrywały się dwa wielkie unikatowe diamentowe kolczyki słynnej jubilerki, lorraine schwartz, za 9,5 mln dolców. natomiast na palcu gwiazdy lśnił 20-karatowy diamentowy pierścionek marki golconda za 1.2 mln $!

tak naprawdę wszyscy cały czas halucynujemy. tyle, że kiedy zgadzamy się z tymi halucynacjami, nazywamy je rzeczywistością.

wypowiedzenie jednego słowa, nawet jednosylabowego, wymaga skorelowanego użycia 70 mięśni i od 8 do 10 różnych części ciała.

෴ na przystanku przy ulicy mordechaja anielewicza w warszawie maja komorowska skraca sobie czas oczekiwania na autobus lini 181 obracajac w dłoni gałązka z jesiennym listkiem.

kanadyjski fotograf keri wilk uwiecznił rzadki mechanizm obronny kaszalota (physeter macrocephalus). mężczyzna pływał z innymi nurkami u wybrzeży dominiki, gdy całą grupę otoczyła masywna chmura odchodów walenia. obracając się i machając ogonem, ssak utworzył przypominający tornado wir.

aby można było mówić o narracji, dojść musi do współistnienia dwóch czynników: intencji, a więc czegoś, co popycha nas do działania, oraz przeszkody, która utrudnia osiągnięcie celu. jeśli nie ma intencji i problemu z jej urzeczywistnieniem, a także chęci jego przezwyciężenia, to nie ma opowieści.

można też przypomnieć, że w 1311 r. książę władysław łokietek stłumił bunt mieszczan krakowskich, w tym kupców przybyłych z niemiec, ścinając każdego, kto nie umiał poprawnie wymówić słów: soczewica, koło, miele i młyn.

by uniknąć drapieżników, noworodki humbaków i ich matki do siebie szepczą.

prefekt kongregacji ds. kościołów wschodnich kard. leonardo sandri zajmuje obiekt mający 502 m. prefekt kongregacji ds. biskupów kardynał marc oullet ma tylko dla siebie lokum liczące 467 mkw. przewodniczący papieskiej rady ds. nowej ewangelizacji arcybiskup rino fisichella mieszka na 415 mkw. przewodniczący papieskiej rady kultury, kardynał gianfranco ravasi cieszy się obiektem wielkości 366 mkw.

juliane koepcke miała 17 lat, gdy w wigilię bożego narodzenia 1971 roku samolot peruwiańskich linii, którym leciała wraz z matką, rozbił się w amazońskiej dżungli. juliane przeżyła jako jedyna; zanim została uratowana, przez 10 dni szła pośród pełnych krokodyli potoków, zaś jej jedynym pożywieniem była garstka słodyczy.

naukowcy odkryli nowy tatuaż na klatce piersiowej ötzi. w sumie na ciele ötzi odkryto 61 znaków. składają się one z linii o długości od 0,7 do 4 cm. większość ma postać grup równoległych odcinków (2, 3 lub 4), występują też jednak dwa krzyże (jeden na lewym ścięgnie achillesa, drugi na prawym kolanie).

nowy typ żebraków – prócz śpiewających i grających (tzw. artyści), pojawili się żebracy wygłaszający wzruszające przemówienia. oto siwy człowiek mówi kwiecistym stylem: wyczerpany i kulturalny starzec prosi o pomoc. jak wiktor hugo powiedział…. inna żebraczka mówi, że choć jest bogata z domu, obecnie musi chodzić po prośbie. na ul. solnej na podwórku mały człowiek w okularach śpiewał z werwą: bin ich mir a klein jidele, ich sing mir a fain lizele (jestem sobie mały żydek, śpiewam sobie fajna piosnkę).

chrząszcze wyczuwają pożar z odległości ponad 100 kilometrów.

one health to śmiały interdyscyplinarny sojusz lekarzy, osteopatów, weterynarzy, dentystów, pielęgniarek oraz przedstawicieli innych zorientowanych na zdrowie bądź środowisko dyscyplin, bazujący na prostej hipotezie, jaką jest izomorfizm struktur pomiędzy ludźmi i zwierzętami w immunologii, bakteriologii i opracowywaniu szczepionek.