ewolucja od razu

ewolucja jest konserwatywna. kiedy raz znalezione zostanie jakieś rozwiązanie problemu, to przeważnie zostaje na stałe. plan budowy jest dziedziczony z pokolenia na pokolenie i z gatunku na gatunek. dopóki stare rozwiązanie jeszcze się na coś przydaje, jest stosowane nawet wówczas, gdy nowa konstrukcja okazuję się o wiele bardziej przydatna.

ponad 100 milionów książek, w tym klasyka rosyjska, powinno zostać usuniętych z ukraińskich bibliotek. przygotowujemy odpowiednie dokumenty – poinformowała dyrektor ukraińskiego instytutu książki ołeksandra kowal. dodała, że klasyka również zostanie usunięta, ponieważ rosyjscy poeci i pisarze, tacy jak aleksander puszkin czy fiodor dostojewski, położyli podwaliny pod „ruski mir” i rosyjski mesjanizm.

gdyby chrystus żył dzisiaj też jeździłby mercedesem – oświadczył prałat jankowski.

flisacy bardzo często są zapraszani do ulanowskiego gimnazjum, gdzie w ramach lekcji o regionalizmie przekazują uczniom wiedzę o tradycjach flisackich ulanowa oraz dzielą się swoimi doświadczeniami i wrażeniami z organizowanych flisów. w ten sposób bractwo odwołując się do przeszłości, próbuje tworzyć nową flisacką rzeczywistość.

do ok. 750 mln lat temu lądy ziemi były zbite w jeden, wielki superkontynent zwany rodinią. i choć dziś poszczególne kontynenty są od siebie odległe o tysiące kilometrów, wtedy bezpośrednio się stykały, jak np. indie z madagaskarem. mauritia była wciśnięta między nimi.

od wyewakuowanej z warszawy osoby otrzymałem następującą kartkę. kartki te były umieszczane w paczkach z herbatą, zrzucanych przez lotników anglo-amerykańskich w czasie powstania nad warszawą. przyjaźń naszą ukryj w sercu, słowa spamiętaj, a herbatę wypij. resztę niszcz. bez potrzeby życia nie narażaj. potrzebne będzie do zwycięstwa – do budowy nowego świata.

jej kariera rozwijała się nie tylko dzięki talentowi, ale też niecodziennej urodzie. zyskała dzięki niej miano gazeli syjonu. mężczyznom miękły kolana na widok jej smukłej sylwetki i melancholijnych oczu, z których jedno było zielone, a drugie niebieskie. poeci pisali wiersze o jej biodrach.

nic dziwnego, że mało kto pamięta dziś, co powiedział david ben gurion, zapytany, czy zadał sobie trud, by zrozumieć holocaust. odpowiedź ojca założyciela izraela nie spodobałaby się współczesnym: a co tu rozumieć? umarli i tyle.

świat nie mówi. tylko my to robimy. świat może, kiedy już zaprogramujemy się za pomocą jakiegoś języka, sprawić, że będziemy żywić pewne przekonania. nie może on jednak zalecić nam języka, którym mielibyśmy mówić.

teraz wyjmij członek z ust i przejedź po nim językiem, podrażnij także worek mosznowy. większości mężczyzn sprawia to przyjemność, jak też dotykanie i muskanie językiem wędzidełka, małego fałdu skóry na odwrotnej stronie członka.

pojawienie się potencjalnego samobójcy na przęśle mostu – jedynej drogowej przeprawie przez wisłę w toruniu – doprowadziło do zablokowania ruchu i utworzenia się gigantycznych korków. to z kolei wywołało irytację kierowców – niektórzy z nich głośno zachęcali 50-latka, by skoczył do wisły i umożliwił im dalszą jazdę.

projektowanie gier wideo ma w sobie wszystko, co najtrudniejsze w komponowaniu opery – i wszystko, co najtrudniejsze w budowaniu mostów. gry to opery zbudowane z mostów.

wbrew wszelkim oczekiwaniom kot, który urodził się w amerykańskim stanie massachusetts z dwoma pyszczkami i trojgiem oczu, nie tylko nie zmarł po kilku dniach, ale żyje już 12 lat, jest w doskonałej formie i doczekał się wpisu do księgi rekordów guinnessa.

przed śmiercią feynman chciał również zrealizować jedno ze swoich marzeń – odwiedzić lud zamieszkujący republikę tuwy. tuwiańczycy potrafią posługiwać się tzw. chöömej – gardłową formą śpiewu, której fizyk starał się przez lata nauczyć. w 1977 roku feynman wraz ze swoim przyjacielem perkusistą ralphem leightonem, zaczął planować podróż. jednak republika tuwy leży na terenach rosji, więc oboje potrzebowali wizy. niezbędne formalności ciągnęły się latami. ostatecznie 15 lutego 1988 roku feynman zmarł.

gdy krowa zje trawę, ślina zaczyna trawienie, zanim pokarm dotrze do żołądka. poza tym enzymy śliny usuwają lub neutralizują substancje, za pomocą których rośliny odstraszają swoich amatorów. u mrówek jest podobnie.

przejrzystość to kłamstwo założycielskie ludzkości.

ręka trzymana przed oczami może zasłonić góry, ale góry nie mogą zasłonić naszej ręki.

dzięcioł białogrzbiety to typowo leśny ptak, więc dlaczego nie ma go na mocno zalesionym pomorzu albo w lubuskim? przecież tam jest dużo lasów. dlaczego jest niemal wyłącznie w parkach narodowych i rezerwatach? bo plantacja posadzonych drzew to nie las.

z tej obserwacji narodził się zawód niezbędny obecnie w anglii i stanach zjednoczonych: trener prywatności.

żylaki – sprawdź, jak zadbać o nogi, by trwale zniknęły.

giżycko/ bóbr zgubił się w mieście; policjanci odprowadzili go na plażę.

trudno sobie wyobrazić dentystę uporczywie wyrywającego niewłaściwy ząb wydaje się jednak że wydawcom i tłumaczom coś takiego uchodzi na sucho.

komunikacja jest procesem nieodwracalnym.

język to część składowa cholewki buta połączona z górnym brzegiem przyszwy, czyli fragmentem buta znajdującego się tuż pod sznurowadłami. zadaniem języka jest zabezpieczanie stóp przed naciskiem krążków na sznurowadła i samych sznurowadeł. język chroni również stopy przed wilgocią i wychładzaniem.

niemiecka umysłowość jest przesycona fascynacją, by nie rzec obsesją wibrującego mroku, w którym dokonuje się poczęcie i sprawianie.

uprawianie historii literatury po strukturalizmie i dekonstrukcji, w polu oddziaływania uogólnionej koncepcji kryzysu humanistyki, wymaga odwagi, determinacji i konsekwencji.

ostatecznie można ukraść coś z ręki jakiemuś turyście. kanapkę na przykład: wystarczy dotknąć brudną, zaślinioną dłonią, a turysta sam odda ci ją albo wyrzuci z niesmakiem. pozbierasz, zjesz. – ci nowi, co siedzą po roku, nie podniosą. brzydzą się. myślą, że honor jest ważny. nie honor, ale zabawa jest ważna. ja się bawię całe życie, szkoda mi czasu na honor.

wszystkie gatunki ssaków wykształcają czasowo piersi w czasie owulacji czy opieki nad młodymi. służą one do produkcji i podawania młodym mleka, zatem gdy młodych nie ma – nie ma piersi. proste. dlaczego więc u ludzi jest inaczej? u kobiet piersi formują się w czasie dojrzewania, a nie podczas ciąży. w pewnym momencie ewolucja zabrnęła zupełnie nową drogą, której wcześniej i później nie wybierała. dlaczego?

෴ martwa mucha cętkowana leży na chodniku w nowym jorku. wzrost liczby gatunków inwazyjnych jest widoczny w całym mieście i na obszarze trzech stanów. większość ludzi zabija je od razu.